SchnAAk

SchnAAk and the Runduu Choir to duet z Berlina: Mathias Jähnig gra na gitarze, Johannes Döpping na perkusji. Obaj dzielą się grą na instrumentach klawiszowych, współodpowiadają też za dodatkowe efekty dzwiękowe i partie wokalne. W ich muzycę szybko rozpoznamy fascynację afrykańskimi rytmami i math rockowymi, hałaśliwymi eksperymentami spod znaku Deerhoof czy Battles. Ich debiutancki album, wydany w 2011 r. Wake Up Colossus, a także wydana w 2012 r. płyta EP Cool Drink Town, w idealny sposób dokumentują tę rozmaitość inspiracji i eksperymentów.
Proste melodie wielu z piosenek kontrastują z bogactwem złożonych dzwięków perkusji (poza “zwykłą” perkusją, Johannesowi zdarza się wykorzystywać m.in. wiadra, znalezione kawałki metalu i plastiku, kongi, ksylofon i dzwonki), instrumentów klawiszowych i przeważnie przesterowanej nie do poznania, przenikliwej gitary.
W 2012 r. Jähnig, odpowiedzialny także za graficzną oprawę wydawnict zespołu, miał okazję bezpośrednio poznać inspirującą kulturę afrykańską, spędził rok wśród Buszmenów z plemienia Kung w Namibii i Angoli. Wydana w czerwcu 2013 r. płyta “No Security through Numbers” ma opisywać wyzwanie, jakim jest próba zrozumienia innego podejścia do życia i pozwolenie sobie na zbliżenie się do obcego.
Na trasie z ZA! przedstawią swój najnowszy projekt, czyli SchnAAk and the Runduu Choir który ukazuje ich wielki producencki kunszt, ale również wychodzi poza bezpieczne rejony współczesnej alternatywnej muzyki elektronicznej

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x