Bubble Pie

Zespół zawiązał się w maju 2010 roku i w ekspresowym tempie zarejestrował EP-kę "Funny Worries". W 2011 roku Bubble Pie zaznaczył swoją obecność serią ponad dwudziestu koncertów zagranych w całej Polsce m.in. u boku kanadyjczyków z NoMeansNo.

Na żywo Bubble Pie zaskakuje energią i zdolnością do poszukiwań. Kiedy zaczynali ich znakiem rozpoznawczym był porzucony po pewnym czasie megafon (zgadnijcie co robi Zorro). Tuż po zarejestrowaniu materiału na debiutancki album ich koncerty obfitowały w dzikie, improwizowane sety.

"Bathroom Stories" debiutancki album tria - miksował, produkował i w dużej mierze rejestrował Michał Kupicz, wcześniej zaangażowany w realizację płyt Indigo Tree, Ed Wood, Kyst czy Coldair.

Efektem tej współpracy jest 11 pełnokrwistych piosenek, do których partie instrumentalne zostały zarejestrowane "na setkę" w 3 dni we wrocławskim OPT. "Bathroom Stories" to zróżnicowane aranżacyjnie, ale układające się w spójną całość utwory o wyrazistym, lampowym brzmieniu. Szlachetności nagraniu dodał mastering Nilsa Frahma wykonany w berlińskim Durton Studio (z jego usług korzystali m.in. Dakota Suite, Hauschka, Peter Broderick, Efterklang). 

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x