Bee and Flower

Dana Schechter razem ze swoim zespołem Bee and Flower prezentuje najlepsze wydanie amerykańskiego rocka alternatywnego z jakim obecnie możemy się spotkać. Obdarzona równie przejmującym i pięknym głosem co PJ Harvey, Cat Power czy Mazzy Star, wszechstronna i utalentowana artystka wystapi w Re w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej.

Zespół BEE AND FLOWER został założony w 2000 roku przez pisenkarkę, autorkę tekstów, ilustratorkę, basistkę i kompozytorkę Danę Schechter muzycznie stoi w jednym szeregu z Black Hart Procession, St. Vincent, czy Paramount Styles. W rockowych, lekko zabarwionych amerykańskim folkiem kompozycjach melodyjne fragmenty przetykane są przesterowaną gitarą.

Dana nie pojawiła się znikąd. Przed założeniem Bee and Flower grała między innymi w Angels of Light. Projekcie, który Michael Gira założył po rozwiązaniu Swans. Na drugim albumie jej zespołu sekcję perkusyjną nagrał Thomas Wydler z Bad Seeds Nicka Cave'a. Na trzecim pojawiła się już cała plejada gośći: Paul Watson (Sparklehorse), Martin Wenk (Calexico), Danny Tunick (Barbez), Toby Dammit (Swans). Za niektóre z aranżacji odpowiada sam J.G. Thirlwell (Foetus, Kronos Quartet).

Oprócz muzyki Bee and Flower ma również niezwykle dopracowaną sferę wizualną. Wideo do utworu promującego ich pierwszą płytę wyreżyserował Josh Graham z Neurosis. Dana tworzy również animacje do swojej muzyki, które stylistycznie przypominają twórczość braci Quay.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x