Enablers

Historia Enablers zaczęła się w chwili, gdy Pete Simonelli poprosił gitarzystę Kevina Thomsona (grał w Timco i Nice Strong Arm) do współpracy w nietypowym projekcie połączenia muzyki ze "spoken word". Joeseph F. Byrnes przyjął zaproszenie do gry na bębnach a do zespołu dołączył również gitarzysta Joe Goldring (współpracował ze Swans, Toiling Midgets i Steve Von Till).

Ich pierwszy album, "End Note", (wydany przez Neurot Recordings) ujawnił cechy do tej pory niespotykane na scenie rockowej i "spoken word". "End Note" został zdefiniowany poprzez flirt ciężkich brzmień i dźwiękowych improwizacji Kolejny album, wydany w 2006 r. "Output Negative Space" (Neurot Recordings) pokazał pełny potencjał zespołu. Płyta była odważniejsza muzycznie i bardziej innowacyjna niż "End Note".

Na najnowszej płycie, "Blown Realms and Stalled Explosions", Enablers ewoluuje jeszcze bardziej niż wcześniej. Gra nowego perkusisty - Douga Scharina (Codeine, June Of 44, Mice Parade) nadaje brzmieniu nowego kierunku przy zachowaniu dotychczasowych elementów muzyki i wyobraźni, tak charakterystycznych i wciągających przy poprzednich wydawnictwach. "Blown Realms and Stalled Explosions" jest po prostu płytą, której się świetnie słucha.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x