Ecstasy Project

Założycielem i liderem zespołu jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym. W roku 2010 nominowany z kwartetem Dziki Jazz do Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej "Fryderyki". Jest także współzałożycielem grupy Sing Sing Penelope.

Artyści EP brali udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear - Budapeszt, Construction in Process - Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu - Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wielu innych. Koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach, Japonii i USA.

Poprzedni, dwupłytowy album koncertowy: "Reminiscence Europae" prezentuje nowe utwory EP oraz wersje koncertowe utworów z albumu " EUROPAE", druga płyta to koncertowe DVD z europejskiego tournee. - "To wspaniała podróż artystów w głąb koncepcji Europae" - All About Jazz.

Trzeci album EP "EUROPAE" został bardzo dobrze oceniony i zrecenzowany na amerykańskim, największym na świecie jazzowym portalu internetowym - All About Jazz (03.2008 USA) ..."Dokonania grupy na długo pozostają w myślach i w sercu. Otwiera ona zupełnie nową muzyczną perspektywę. Gorzycki to wspaniały perkusista. Zespół z Polski, tytuły romańskie, a muzyka, po prostu, uniwersalna". Jerry D`Souza 

Druga płyta zespołu Ecstasy Project "Realium" została wyróżniona przez amerykański magazyn "All About Jazz" jako jedna z pięciu najciekawszych premier 2005r. W kolejnych znaczących amerykańskich magazynach muzycznych "CADENCE" i "JAZZIZ" znalazła się wśród recenzji najciekawszych płyt 2006r. Utwór z płyty "REALIUM" pojawił się na ważnej, dwupłytowej kompilacji "The Best of Polish Jazz 2005" wśród największych sław polskiej sceny jazzowej.

Debiutancki album Ecstasy Project pojawił się na rynku w 2001 roku nakładem znanej wytwórni Not Two z Krakowa. W 2005r.

Artyści:

Tomasz Pawlicki - Bydgoszcz-wibrafon (absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fletu, dyplom z wyróżnieniem)- Pierwszy flecista i koncertmistrz "Opera Nova" w Bydgoszczy. Jeden z największych wirtuozów fletu w kraju.

Paweł Nowicki - Gdańsk-wibrafon (absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie perkusji). Także absolwent Konserwatorium Muzycznego w Strasburgu. Jest laureatem konkursów muzyki współczesnej w Rotterdamie i Clermont-Ferrand . Współtworzy kwartet perkusyjny "Kwatludium", który często wykonuje premierowe utwory na Festiwalu "Warszawska Jesień"

Paweł Urowski - Bydgoszcz - kontrabas. Student Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiuje kontrabas w klasie Jacka Niedzieli. Specjalizuje się w nowoczesnym, akustycznym jazzie. Nagrał również debiutancki album "Pig inside the gentleman" z zespołem " Contemporary Noise Quintet". Zdobywca wielu nagród na indywidualnych i zespołowych konkursach jazzowych, m.in. II miejsce na Jazz Juniors 2008 oraz laureat ankiety Jazz Top 2010 (kontrabasiści).

Łukasz Górewicz - Szczecin - skrzypce. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych w Europie. Komponuje muzykę do wielkich show telewizyjnych.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x