Drekoty

Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę (perkusja, klawisze, wokal) znaną ze współpracy z takimi muzykami jak Jacek "Budyń" Szymkiewicz, Antoni Gralak, Wojciech Kucharczyk czy Raphael Rogiński. Po kilku latach udzielania się jako muzyk w licznych zespołach postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, w efekcie czego w marcu 2011 w Internecie zadebiutowała z EPką Trafostacja. Od tego czasu trwały prace nad materiałem koncertowym, a także ukształtował się aktualny skład zespołu, w którym obok Oli Rzepki, znalazła się Magda Turłaj (vel Karotka) i Zosz Chabiera.

Po roku funkcjonowania jako trio,kilkudziesięciu koncertach(m.in.u boku Evangelisty,Julii Marcell,Pustek czy Paristetris) oraz pierwszych sukcesach(nagroda na Festiwalu Gramy 2011,obecność na składankach Offensywa 4 i Sealesia 2),Drekoty nagrały materiał na debiutancką płytę zatytułowaną Persentyna. Płytę,którą tylko w uproszczeniu można nazwać kontynuacją EP "Trafostacja"  Z trudności zakwalifikowania muzyki zawartej na EPce, Drekoty uczyniły  swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. I właśnie taka jest "Persentyna", nieokreślona i wypełniona sprzecznościami, a jednocześnie spójna i uporządkowana. Bazowe instrumentarium zespołu - składające się z perkusji, klawiszy, skrzypiec i wokali - uzupełnione zostało zarówno o brzmienia elektroniczne, jak i dźwięki akustyczne, w tym tak egzotyczne jak cytra czy ziele angielskie.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x