Lachowicz

Jacek Albert Lachowicz - muzyk, związany głównie z sceną trójmiejską. Jest w środowisku polskiej muzyki alternatywnej personą szczególną. To jeden z przedstawicieli fali tych muzyków, którzy charakterem twórczym wykraczają daleko poza ramy standardowego rozumienia rocka w naszym kraju.

Lachowicz przez 8 lat współpracował z sopocką grupą alternatywną ŚCIANKA, z którą nagrał 4 płyty długogrające i pięć singli.

Od 2004 Lachowicz tworzy własny projekt muzyczny nazwany po prostu Lachowicz. Dotychczas ukazały się 4 płyty solowe: Jacek Lachowicz, Za morzami, ekskluzywna płyta Runo i najnowsza - Pigs_joys and organs. Ta ostatnia w większości jest w języku angielskim, a produkcyjnie zmierza w stronę prostych piosenek, które próbują wymknąć się sztampowej rockowej aranżacji...

Lachowicz ponadto znany jest m.in. ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, u którego wystąpił gościnnie na epce promującej płytę SMOLIK, współpracy z trójmiejskim zespołem Kobiety, współtworzenia projektu LENNY VALENTINO, za który otrzymał nagrodę przemysłu fonograficznego FRYDERYK w kategorii muzyka alternatywna, udziału w projekcie Cobra Johna Zorna - Warsaw Summer Jazz Days '04. 

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x