Japandroids

Japandroids to duet z Vancouver, który tworzą Brian King i David Prowse. Swoją muzykę określają jako garage rock. Gitarzysta i perkusista wspomagający się dwoma wokalami dają złudzenie, że to pięcioosobowy zespół...
Zaczęli grać w 2006 roku. Początkowo planowali stworzyć trio, jednak próby włączenia do składu wokalisty okazały się logistycznym koszmarem - duet Brian King i David Prowse okazał się samowystarczalny. Swoją muzykę określają jako garage rock. Nie dbają jak nazywają to pozostali, dopóki nie określa się ich mianem minimalistów. Gitarzysta i perkusista wspomagający się dwoma wokalami dają złudzenie, że to pięcioosobowy zespół. Ich najnowszy album Post-Nothing, zbudowany na bazie brzmienia z wczesniejszych All Lies (2007) i Lullaby Death Jams (2008), jest żywym dowodem na to, że żaden inny grający obecnie duet nie brzmi tak jak oni. 

Śmiertelnie uzależniająca muzyka grana z punkowym entuzjazmem i kopem. 
[Best New Music - Pitchfork]

Nawet serca tych, którzy stracili wiarę, że pozostało cokolwiek nowego do wyrażenia za pomocą gitary, perkusji i dwóch wokali, mogą zostać zmiękczone przez tryskający radością Japandroids.
[Greg Kot, Chicago Tribune] 

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x