Nadja

NADJA Powstała w 2003 jako jednoosobowy projekt, jej założycielem był poeta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista Aidan Baker. W 2005 dołączyła do niego basistka Leah Buckareff. Muzycy jako swoją inspirację wymieniają takie grupy jak m.in.: Swans, Godflesh, My Bloody Valentine, Codeine, Coil, Big Black, Sunn O))), Khanate.

Nadja to jeden z najciekawszych przedstawicieli współczesnej sceny muzyki alternatywnej.  Muzyka, jaka powstaje pod szyldem Nadja, to najwyższej próby połączenie eterycznego ambientu, niesamowitego ciężaru przesterowanych gitar i drone'owych manipulacji. Duet wielokrotnie koncertował w Ameryce Północnej i Europie, występując między innymi na takich imprezach jak Roadburn, FIMAV oraz SXSW, za każdym razem dając wspaniały koncert. Mają na koncie wiele albumów wydanych m.in. w takich wytwórniach jak Alien8 Recordings [ca], The End Records [usa], Conspiracy Records [be] czy Foreshadow [pl].

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x