Handsome Furs

Kanadyjski duet założony w 2005 r. przez małżeństwo Alexei Perry i Dana Boecknera, znanego też jako jeden z liderów zespołu Wolf Parade. Duet zagra w Krakowie i Warszawie promując swoją nową płytę Face Control, wydaną nakładem wytwórni Sub Pop.

Muzyka HF określana jest jako dość nietypowe połączenie odmiennych, uzupełniających się w ciekawy sposób elementów i stylów muzycznych: charakterystycznego, rozpoznawalnego także z twórczości Wolf Parade, brzmienia gitary i pełnego emocji wokalu Boecknera oraz tworzonego przez Alexei Perry minimalistycznego, elektronicznego podkładu syntezatorów i automatu perkusyjnego.

Debiutancka płyta zespołu - Plague Park - ukazała się w maju 2007 r. nakładem niezależnej amerykańskiej wytwórni płytowej Sub Pop, która jest także odpowiedzialna za wydanie drugiego albumu Handsome Furs - Face Control. Nagrywanie obydwu płyt odbywało się w montrealskim studiu Mount Zoomer. Czuwał nad nimi perkusista Wolf Parade - Arlen Thompson.  

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x