Au

AU to projekt amerykańskiego fenomenalnego multiinstrumentalisty Luke'a Wylanda. Muzyka jego zespołu łączy w sobie m.in. freak-folk, współczesną amerykańską muzykę poważną i pop. Twórczość grupy Kyst oscyluje natomiast wokół folku, post-rocka i szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej oraz improwizowanej. 

 Wyland, absolwent Massachusetts College of Art w Bostonie, to ważna postać tętniącej życiem sceny muzycznej w Portland. Jako AU gra głównie w duecie z niesamowitym Danem Valatką na bębnach /znanym z Jackie-O-Motherfucker i Mustaphamond/, lecz nierzadko projekt rozrasta się do kilkunastoosobowego składu z towarzyszeniem chóru.
Muzyka zespołu łączy w sobie freak-folk i formalne eksperymenty w stylu Briana Eno, współczesną amerykańską muzykę poważną i pop. W recenzjach porównywano ich dokonania do takich tuzów jak Arcade Fire, Soft Machine, Animal Collective, Panda Bear, Arvo Part, George Gershwin, Charles Ives, Parenthetical Girls. 

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x