Vortex Rex

Vortex Rex / Wiedeń, Austria / - Ella Huditz, Ilias Dahimene, Bernhard Dallant tworzą wiedeńską legendę lo-fi. Muzyka Vortex Rex to spektrum dźwięków, od akustycznych kawałków pokroju CocoRosie, przerywanych kaskadą chaotycznych improwizacji spod znaku Sonic Youth, po elektroniczne wstawki z bitem. Artyści inspirują się fenomenami współczesnej kultury, skateboardingiem, hip hopem, elektroniką i noisem. Grupa wydała dwie płyty w wydawnictwie Fettakao, supportowała The Gossip podczas ich europejskiej trasy w 2005 roku. 12" winyl z remiksami ich najpopularniejszej piosenki "J'ai perdu mon coeur" przygotowali m.in. B. Fleischmann, TNT Jackson, Hawnay Troof and Otto von Schirach.

 

"Uderzająca w głowę boogie maszyna, nie dająca szans znudzeniu. Łechtająca muzyczny smak mieszanka The Germs, no-wave i pijanego noise jest sekretem Japanther" (Bill Coley i Thurston Moore)

"Tworzą muzykę, która wciąga do niekontrolowanego tańca, bity zarażające konwulsjami, punk tak żywy, że twoje troski spływają z potem na ziemię, i zdajesz sobie sprawę, że czasami zabawa jest po prostu świetną zabawą - te dzieciaki znają swoją historię i i nie są skazane na powtarzalność" (pitchforkmedia.com)

"Kiedy Reilly śpiewa grając na trzy strunowym basie, Vanek atakuje zestaw perkusyjny i rząd elektronicznych zabawek, obaj śpiewają do słuchawek ze starych aparatów telefonicznych, są bardziej żartobliwi i nawet bardziej świadomi społecznie niż scena no wave z końca lat 70-tych, chociaż mocne zakorzenienie w scenie skatepunkowej, powoduje, że się nie cackają." (AllMusicGuide)

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x