Japanther

Najbardziej taneczny i pozytywny zespół Nowego Jorku przywraca wiarę w świetną zabawę na koncertach.

Papierowy sound brooklynczyków, śpiewanie do słuchawek od starych telefonów i wciąganie publiczności do grania na instrumentach razem z nimi. Chwytliwe i mega pozytywne. Electro, punk, disco, noise lo fi i kto wie, co jeszcze.

Japanther założyło dwóch studentów nowojorskiej artystycznej szkoły Pratt Institute w 2001 roku. Ian Vanek, który gra na perkusji, kasetach i śpiewa oraz Matt Reilly wykorzystujący gitarę basową, Casio SK-1 i również śpiewa. Zespół nagrywał dla Plan It X Rec., Tapes Rec. oraz Menlo Park. Pisały o nim Vice, The New York Times, Gothamist, Dallas Observer , Razorcake. W ciągu pierwszy dwóch lat istnienia, Ian i Matt zagrali 9 tras koncertowych. Zdarza się im zagrać w wielkiej sali koncertowej, ale także w łazience przyjaciół czy spontanicznie na rogu ulicy w Brooklynie. W kwietniu 2006 roku Japanther razem z grupą pływaków synchronicznych Aquadoom wykonał "Dangerous When Wet" na basenie New York University. Kilka miesięcy później grupa wystąpiła w deszczu pod wodoodporną plandeką podczas dorocznych spotkań muzycznych na nabrzeżu East River, wspomagając działania na rzecz wzrostu świadomości ekologicznej.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x