Kwadratowi

Zespół dowodzony przez Macia "Irona" Morettiegodo materii coverów podchodzi bardzo kreatywnie. Jeśli uważacie się za fanów Nirvany i myślicie, że "Smells Like Teen Spirit" rozpoznacie obudzeni w środku nocy, to cóż... możecie się zdziwić. Fakt, że wszyscy członkowie tego spektakularnego trio wywodzą się z grupy Mitch & Mitch może dać wam obraz tego, jak reinterpretują Kwadratowi. Zespół ma na koncie takie przeboje jak "Obława" (z tekstem czytanym na bieżąco z laptopa), "Money For Nothing" (z doskonale mijającymi się perkusją i gitarą) czy "Na Kolana" (tak jest, z repertuaru Kasi Cerekwickiej). 

 

Początkowo skład Kwadratowych stanowili muzycy Starych Singers (Dziad oraz Manetka i Maciora znani światu również jako Mitch & Mitch) pozamieniani instrumentami w celu podwyższenia poziomu artystycznego zespołu.

Jednakowoż na koncercie z okazji jubileuszu festiwalu Weź To Wyłącz (trzecia edycja) skład zespołu urósł do megalomańskich – pięcioosobowych rozmiarów. Nowymi adeptami sztuki pubowego grania zostali Piotr Kaliński z Mitch & Mitch, oraz wszechstronnie utalentowany młodzieniec Olaf Deriglassoff, który swój warsztat szlifował przez lata w pubach zachodniej Nadrenii i Westfalli.

Ostatnio grają jako kwartet - w trzech czwartych złożony ze Starych Singers i w trzech czwartych z Mitch & Mitch. 

Kwadratowi dewastują i patroszą kowery klasycznych dokonań muzyki rozrywkowej II połowy XX wieku po raz kolejny udowadniając, że w kwestii wyboru i ich interpretacji nie mają w naszym kraju konkurentów.  Obecnie ich repertuar, sięga już blisko 8000 utworów muzyki rozrywkowej i 200 klasycznej i nie przestaje się poszerzać wytyczając takowoż granice tego czym powinno być pubowe granie. W kwestii wyboru i ich interpretacji Kwadratowi nie maja w naszym kraju konkurentów.

Ich debiutancka płyta już niebawem dostępna na wszystkich dobrych stadionach w kraju.

Żywa legenda pub-rocka, której sława przerosła dawno „macierzyste" kapele jej założycieli ponownie uderza! Królowie Karaoke, the best coverband ever!Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x