Stereototal

Nie-stereo-typowy electropop, czyli Stereo Total!!!
Zespół powstał na poczatku lat dziewięćdziesiątych w Berlinie w wyniku spotkania dwóch indywidualności tamtejszego światka artystycznego. Jego członkami są Francoise Cactus, urodzona w Burgundii malarka i pisarka, oraz Brezel Goring - twórca muzyki elektronicznej i domowy konstruktor maszyn do generowania abstrakcyjnych dźwięków związany ze sceną "Genius Dilektant". Dla swej "romantycznej rebelii" artyści znaleźli odpowiednie środki wyrazu tworzące prawdziwie postmodernistyczny kolaż.
Współpraca tak znakomitych i chętnych do eksperymentów artystów od razu zaowocowała eksplozją nowej elektro-popowej formuły z dużą dozą tekściarskiego komizu i ironii. Muzyka duetu to przede wszystkim połączenie rozmaitych muzycznych inspiracji: niemieckiej elektroniki, garażowego rockabilly, punka, disco i romantycznej piosenki francuskiej. Prześmiewcze, nierzadko erotyczne teksty muzycy wykonują po niemiecku, francusku, angielsku a nawet turecku.Stereo Total wydali większość płyt w znanym, niemieckim wydawnictwie Bungalow Records. Odbyli wiele tras koncertowych od Meksyku po Nowosybirsk. W 2006 roku zagrali też serię koncertów w Polce. Wystąpili wtedy w Krakowie, Poznaniu , Katowicach, Warszawie oraz w Gdańsku, w dwóch ostatnich miastach supportowani przez Dick4Dick. Każdy z tych koncertów cieszył się bardzo dużą popularnością, rownież ze wzgędu na promocję wydanej w Polsce książki Cactus - "Neurozy na Walentynki".Najnowsza, wydana w 2010 roku płyta "Baby Ouh!" to przykład nieustających dążeń zespołu do muzycznych i literackich eksperymentów. Artyści bazując na rock'n'rollowej rebelii oddają się, jak sami to określają, "histerycznemu glamourowi". Utwory z jednej strony buntownicze, swawolne a nawet perwersyjne, przepełnione są prawdziwym romantyzmem. W nagrywaniu płyty uczestniczyło gościnnie wielu świetnych i oryginalnych muzyków, min. Gina d'Orio (Cobra Killer), Miss le Bomb czy Original Oberkreuzberger Nasenflötenorchester.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x