Tetsuo Furudate

Urodzony w Tokio, karierę rozpoczynał w 1981 roku jako autor eksperymentalnych filmów i video artu. Od połowy lat 80. poprzez performing art powoli dociera do muzyki zasilając rodzącą się wówczas japońską scenę noise w jej pionierskim okresie. Z czasem, wraz z takimi artystami jak Merzbow, staje się jej kluczową postacią.

Od 1998 roku regularnie koncertuje i pracuje w Europie kolaborując na żywo i wydając płyty m.in. ze Zbigniewem Karkowskim, Kasperem T. Toeplitzem i Leifem Elggrenem. W 2001 roku wystawia w Berlinie noise operę "Othello". Pozostając tam przez kilka lat w ramach artists in residence tworzy kolejne noisowe spektakle uhonorowane nagrodami "Blue Bridge" Drezdeńskiego Centrum Muzyki Współczesnej oraz berlińskiej Akademie der Künste.

Współpracuje z takimi artystami jak  Achim Wollscheid, Lillevän, Dickson Dee, Akemi Takeya, Sigrid Schnückel. Tetsuo Furudate pojawiał się w Polsce kilkukrotnie, miedzy innymi na festiwalach Audio Art w Krakowie, Operaphonic w Szczecine i Fortalicje w Zamościu.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x