Haydamaky

Haydamaky to jeden z najpopularniejszych zespołów na Ukrainie. Od lat konsekwentnie podąża własną ścieżką muzyczną, nie poddając się mainstreamowemu graniu, którym wytrawny słuchacz jest atakowany z każdego radioodbiornika.

Haydamaky to niepowtarzalny styl muzyczny, który sami stworzyli i na którym budują swoją miłość do muzyki. To po prostu KOZAK ROCK, czyli niezwykłe połączenie motywów muzyki etnicznej wielu regionów Ukrainy, Bałkanów, nut cygańskich, żydowskich i rockowego uderzenia.

 

Od 2001 roku zespół wydał pięć albumów, z czego trzy ostatnie doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Ostatni album to wspólne dzieło dwóch gigantów – ukraińskich Haydamaków i polskiego Voo Voo, które otrzymało status złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010.

 

Zespół aktywnie koncertuje na Ukrainie, w Polsce, Niemczech, Austrii, Danii, Holandii, Czechach, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Estonii, Szwecji, Szwajcarii i Norwegii. Oprócz standardowych tras koncertowych Haydamaky występują na największych europejskich festiwalach muzycznych oraz biorą udział w międzynarodowych projektach muzycznych, jak choćby wspomniany wcześniej projekt z Voo Voo czy turnee z legendą austriackiej sceny, Hubertem Von Goisern-em. Z bardziej znanych festiwali, na których zagrał zespół warto wymienić choćby kilka - Sziget (Węgry), Volt (Węgry), Lowlands(Holandia), Huntenpop (Holandia), Berlinale (Niemcy), Calgary Folk Music(Kanada), Be2Gether(Litwa) czy polski Przystanek Woodstock.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x