Burnt Friedman / Jaki Liebezeit

Mistrz perkusji Jaki Liebezeit to postać legendarna, znana z występów w Krautrockowym zespole Can - jednym z najbardziej znanych zespołów wszechczasów, który wywarł ogromny wpływ na współczesną muzykę. W magazynie The Wire Rob Young pisał o jego występach z Burntem Friedmanem: "Nie da się odwrócić wzroku od jego niebywałej techniki". Friedman wydawał albumy pod pseudonimem Nonplace Urban Field, współpracował z Atom Heart i Flangerem. W 1997 roku założył także grupę Nu Dub Players. Podczas koncertów z Liebezeitem, Friedman odpowiada za instrumenty elektroniczne. Na ich ostatnim albumie, "Out in the Sticks" Friedman i Liebezeit współpracowali z wokalistą Davidem Sylvianem.

Podczas Unsound On Tour zagra z nimi pochodzący z Nowej Zelandii klarnecista Hayden Chisholm, współpracującym także z takimi artystami jak Flanger czy Pluramon. Ich muzyka jest bardzo kameralna, łączy oryginalne instrumentalizacje z elektroniką, co w efekcie tworzy wyjątkowe brzmienie. Ich koncertów nie wolno przegapić!

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x