Ejectes

Zespół Ejéctés powstał w 1988 roku. Niech was jednak nie zmyli długie już doświadczenie sceniczne tej kapeli. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już ponad tysiąc koncertów na całym świecie. Poza Francją koncertowali we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Kanadzie, Stanach, a nawet w Reykjaviku. W Polsce odwiedzali nie tylko duże miasta. Grali także na przykład na koncercie „Dni Miasta” w Krotoszynie czy Dzierżoniowie. Na koncie mają występy u boku największych gwiazd reggae, funky i hip hopu: Skatalites, Beastie Boys czy Mano Negra. Koncertowali nawet z Deep Purple.

Przez dwadzieścia lat działalności muzycy francuskiego Ejéctés w swoich utworach łączyli wszelkie style muzyczne. Ich fuzja pozwoliła na stworzenie niepowtarzalnego stylu balansującego między reggae, ska, dubem, funkiem i rockiem, z elementami melodyjnego soulu i niepokornego punku. Co ważne, członkowie zespołu są społecznie zaangażowani, a ich koncerty to często głos sprzeciwu wobec wyzysku, biedy, rasizmu.

“Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie - wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu pilki powracają do nas dwie!“ - powiedział wokalista Steff w trakcie jednej z wizyt w Polsce. Trudno znaleźć lepszą rekomendację dla polskiej publiczności, ale także dla samych Ejectes.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x