Ukrainians

Historia tego niezwykłego zespołu zaczyna się pod koniec lat 80-tych, kiedy to dowodzony przez Petera Solowkę brytyjski, nowofalowy zespół The Wedding Present wydaje przedziwną płytę zawierającą nagrania z sesji radiowych dla BBC zatytułowaną "Ukrainskie Vistupi U Johna Peela", na której znalazły się ukraińskie pieśni ludowe w wersjach punk-folkowych. Sukces tej płyty w brytyjskich kręgach "niezależnych" skłania Solowkę do opuszczenia grupy i założenia nowego zespołu, który byłby odbiciem fascynacji kulturą jego przodków (ojciec Solowki jest Ukraińcem). Tak powstaje The Ukrainians.
W 1993 roku zespół wyrusza na wielkie tourne obejmujące niemal całą Europę, w ramach którego odwiedza Ukrainę (na zaproszenie ukraińskiego Ministerstwa Kultury), gdzie daje pięć koncertów, występując m.in. w Kijowie przed ponad 50.000 publicznością w czasie festiwalu odbywającego się z okazji drugiej rocznicy uzyskania przez Ukrainę niepodległości.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x