Karate

Karate to amerykański zespół, założony w Bostonie w stanie Massachusetts w 1993 roku przez Geoff'a Farina, Eamonn'a Vitt i Gavin'a McCarthy. W 1995 roku, Jeff Goddard dołączył do zespołu jako basista i Vitt przeniósł się do drugiej gitarze. Vitt opuścił Karate w 1997 roku by kontynuować karierę medyczną.
Zespół charakteryzuje się miłością do muzyki improwizowanej i klasycznego rocka, a ich wierność punkowemu etosowi ich młodości będąc dziwnym połączeniem indie-rocka, punka, bluesa, jazzu i post-rocka czyni ich muzykę trudną do sklasyfikowania.
Farina z powodów problemów ze słuchem był zmuszony rozwiązać zespół w lipcu 2005 r., cicho zamykając drzwi na 12-letniej działalności, który obejmował 6 albumów studyjnych oraz prawie 700 występów w 20 krajach. Ich ostateczny pokaz rozegrano w Rzymie, w dniu 10 lipca 2005 roku. Ich wydawcą był głównie Southern Records.

Perfekcjonizm Karate i dbałość o szczegóły jest dobrze znana wśród fanów muzyki. Ich kompulsywne zachowanie przejawia się również w nazewnictwie. Ich ostatnie nagranie, które pierwotnie miało nazwę  "594", gdyż było uważane za zapis  594-tego występu. Kiedy Gavin odkrył pominiętą ulotkę z jednego z konertów, zespół szybko zmienił tytuł na '595 '. Wreszcie, w 2007 roku, członkowie zespołu postanowili wydać album koncertowy 595. Karate często nagrywało materiał z własnych występów na żywo. Stało się to za sprawą ich występu 5 maja w Stuk  Leuven w Belgii. Karate było tak zdumione jakością zapisu, że postanowili wydać  "pośmiertny" album koncertowy na ich 595-tym występie na żywo.

Re

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x